NEHORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE

Pokud Vám není sympatická hormonální antikoncepce nebo ji nemůžete užívat z různých důvodů, doporučuji vždy kombinovat 2 nehormonální antikoncepční metody.

Jako velmi šikovnou z hlediska komfortu, jednoduchosti použití i spolehlivosti vidím např. kombinaci poševního pesaru se spermicidem. Spolehlivost při použítí Beacapu/Evanelly nebo FemCapu se spermicidem např. Pharmatex (koupíte v lékárně) je udávána až 98%.

Pro ženy, kterým není proti mysli sledování vlastního těla, je výborná tzv. symtotermální metoda, kdy po několika měsících sledování bazálních teplot, subjetivních pocitů a arborizačního fenoménu cervikálního sekretu dokáže žena poznat své plodné i neplodné období. Doporučuji stránky www.prirozenaanktikoncepce.cz.

Dále existuje v lékárně dostupný silný spermicid Pharmatex ve formě čípků nebo krému, které lze použít např. jako pojistka při přerušovaném styku (coitus interruptus), nebo s kondomem.

Za dobrý nápad považuji i zakoupení přístroje LadyComp, který bude sledovat Váš cyklus a jednoduchou obsluhou dosáhnete pohodlného přehledu o svém cyklu a plodných dnech bez nutnosti sledování bazálních teplot.

V neposlední řadě upozorňuji na možnost zavedení velké řady druhů nitroděložních tělísek, které zajistí antikoncepční efekt na 3-5 let dle druhu tělíska. Veškeré druhy tělísek zavádíme ambulantně u nás.

Pro případ, že se obáváte, že selhala bariérová antikoncepce, můžete dnes samy zajít do lékárny a koupit si 1 tbl. Escapelle (nebo 2tbl. Postinoru), kterou pokud polknete nejpozději do 72hod. po styku, měla by zabránit početí.

Pro každou ženu existuje několik možností, pokud se nemůžete rozhodnout, lékařky našeho Centra Vám rády pomohou s výběrem pro Vás nejvhodnější antikoncepční metody. Konečné rozhodnutí je vždy na Vás! :-)